Son güncellenme :15.08.2014 16:12

Anasayfa > Biz Kimiz

15.08.2014 Cum, 16:12

BİZ KİMİZ ?


Semerkand Şirketler Grubu’nu 1999 yılından beri tanıyoruz. Aslında bu tanışıklık çok eskilere dayanıyor. Semerkand şehrinin tasavvufun beşiği olduğu yüzyıllar öncesindeki zamanlara uzanıyor. Daha da ötesinde, yaratılışın hikmetine ve insanın özüne varıyor. Semerkand, aslında on yıldır bizi bizimle tanıştırmaya çalışıyor. Dergileriyle, kitaplarıyla, televizyonuyla ve radyosuyla bizi, özümüzdeki hakikate çağırıyor. Bu yayınları okuyanlar, dinleyenler, izleyenler başka bir âlemle karşılaşıyor, kendi iç dünyalarında yolculuk etmeye başlıyorlar. 
Semerkand Dergisi, tasavvufun güzelliklerini kaynağından alarak bugünün insanının anlayacağı bir sadelikle sunuyor. Semerkand Aile Dergisi, günümüz hayatının etkilerini yuvalarımızın geleneksel mayasını korumak için süzüyor. Mostar Dergisi, güncel olaylara taraflar üstü bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Radyo Onbeş, kulağımızdan girip ruhumuza sesleniyor. Semerkand Televizyonu, gönül gözümüzü kör etmeyen bir seyir âlemi açıyor. Semerkand Yayınları, eskimeyen yayınlarıyla, okudukça içimizde kökleşiyor. Semerkand Takvimi, ömrümüz eksilirken ebedi saadetimiz artsın diye bize küçük hatırlatmalarda bulunuyor. Bütün bunlar ve diğerleri yeryüzünde giderek yayılırken, her bir insanın içindeki mekanlar arasında da geziniyor, büyüyor. 
Yayınlarına ve hizmetlerine her geçen gün yenilerini ekleyen Semerkand için, artık ülkemizin dört bir yanında temsilcilikler açma zamanı geldi. Merkezi yerlerde, müşterilerimizin bize kolaylıkla ulaşabileceği noktalar olması gerekiyor. Semerkand Şirketler Grubu gibi büyük bir ailenin sağlıklı bir koordinasyon ağına kavuşması ancak bu şekilde mümkün olabilir. Biz de bugün, sayıları hızla artan bu iletişim merkezleri kervanına katılmış bulunuyoruz. 
Bugün açılışını yaptığımız mağazamız hiç zaman kaybetmeden genel merkezimizin belirlemiş olduğu hedefler doğrultusunda faaliyet göstermeye başlayacaktır. En büyük hedefimiz Semerkand’ın gönüllerdeki yerine layık olmaktır. İnsanların kendilerini tanıma yolculuğuna katkıda bulunmak, eşlik etmektir. Mağazamızdan alış veriş yapanların, bir sıcak çayımızı içenlerin, mağazamızın önünden geçenlerin yüzlerinde sıcak bir tebessüm belirsin istiyoruz. Semerkand’ı okuyanın, dinleyenin, görenin içi ısınsın istiyoruz. Bunun yolu, dinimizin güzelliklerine uygun hareket etmekten geçiyor. Çünkü kalpleri eviren çeviren Allah Teâlâ’dır. Sevdiklerine birbirilerini sevdiren O’dur. Yüce Rabbimiz bizi bu sevgiden mahrum bırakmasın

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

cami alttan ısıtma
halı altı ısıtma
cami ısıtma
cami ısıtma